Araç Kiralama Şartları

Tıkla & Ara
+

Sürücü Belgesi ve Kiralama Yaşı Sınırları

Araç sınıfına göre değişmekle beraber en az 2 yıl geçerli sürücü belgesine sahip kişiler araç kiralayabilirler.

Lüks araçlar ve binek araç dışındaki cip minibüs vb araçlarda ehliyet yaşı 5+ olmalı ve sürücü yaşı 25+ olmalıdır.

+

Kiralama Süresi

En az kiralama süresi 24 saattir. Uzun süreli kiralamalarda, en az kiralama süresi 30 gündür. Uzun süreli kiralama koşulları ve fiyatı için filo kiralama yetkilimiz ile irtibata geçiniz.

+

Fiyatlara Dahil Olan ve Olmayan Hususlar

Fiyatlarımıza Hasar Sorumluluk Sigortası (Kasko), Hırsızlık sigortası, sınırsız km. kullanım hakkı dahildir. Akaryakıt ferdi kaza sigortası, Tek yön ücreti, teslim etme / Teslim alma ücreti, bebek koltuğu ücreti ayrıca hesaplanır. Araçların müşteriye teslimi boş depo benzin ile yapılır.

+

Tek Yön Kiralama Ücretleri

Aracın çıkış ofisinden başka bir noktaya iadesi durumunda kira süresi gözetilmeksizin Tek-Yön ücreti uygulanır Tek Yön ücretleri KM bazında hesaplama yapılarak belirlenir. Not: Havalimanı teslimleri ücretsizdir.

+

İlave Sürücüler

Aracın kiralayan şahıs dışındaki kişi / kişilerce kullanılabilmesi; ilave sürücülere ait Sürücü Belgesi bilgilerinin ücret karşılığında olmak üzere, kira sözleşmesinin üzerinde belirtilmesi ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve/veya herhangi bir kaza durumunda tüm sigortalar geçersiz sayılarak gerek kiralayan gerekse aracı kullanan kişi/kişiler ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar..

+

Teslim Gecikmeleri

Araçların geriye tesliminde 1 saate kadar olan gecikmelerde, sözleşmeye uygulanan günlük kira fiyatının 1/2 si, 2 saati aşan gecikmelerde 1 günlük kira fiyatı alınır.

+

Ödeme

Kiralamanın toplam tutarı kira sözleşmesinin başlangıcında nakit veya kredi kartı ile tahsil edilir.

+

Trafik Cezaları

Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir..

+

Kaskonun Geçerli Olabilmesi İçin

Herhangi bir kaza veya aracın çalınması durumunda, aracın kaza mahallinden hareket ettirilmeksizin en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak, kaza, hırsızlık ve alkol raporlarının alınması gerekmektedir. Aksi halde satın alınan tüm sigortalar geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3,ncü şahıslara verilen maddi manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir.

+

Dikkat !

Aşağıdaki hallerde Sigortadan Yararlandırma Teminatı geçersiz olacak ve oluşacak zarar sigorta kapsam dışında kalacaktır;

Aracın kira kontratı üzerinde ismi yazılı kişilerden başkasına kullandırılması,

Aracın normal kullanım koşulları dışında kullanılması (aracın yüksek motor harareti ile kullanılması, kötü yol şartları veya patlak lastik üzerinde yürünmesi, araca yanlış yakıt doldurulması ve benzeri diğer durumlar)

Aracın trafik kuralları dışında kullanılması (yasal hız sınırlarının aşılması, kırmızı ışıkta geçilmesi ve benzeri diğer ihlaller)

Aracın alkol veya uyuşturucu madde etkisi altında kullanılması

Araçta taşınan bir yükün hasara veya kazaya sebep olması

Aracın dikkatsiz ve tedbir alınmaksızın kullanılması (yağışlı havalarda yol şartlarına göre hız ayarlamasının yapılmaması, öndeki aracın en az emniyet mesafesinden takip edilmemesi ve benzeri diğer kullanımlar)

Meydana gelmiş bir kazanın veya çalınma durumunun anında müşteriye verilecek olan irtibat telefonlarına bildirilmemesi, aracın kaza yerinde terk edilmesi (doktor raporu ile saptanmış engelleyici bir durum olması durumu hariç)

Meydana gelen bir kazada ilgili makamlardan 48 saat içerisinde gerekli raporların (trafik ve alkol raporu) alınmaması

Aracın çalınması durumunda orijinal anahtarının teslim edilememesi

Onay alınmaksızın ve kira süresinin bitmesine rağmen aracın teslim edilmemesi

Aracın içerisinde taşınan yüklerden ötürü araçta veya karşı tarafta bir hasar oluşması

3. şahıslara verilen hasardan doğacak maddi tazminat tutarları, mecburi mali mesuliyet sigortası teminatı kapsamında teminat altındadır. Teminat sınırları dışında kalan tutarlar için müşteri kendisi sorumludur.